Albanian Singers & Albanian VIP

Dashi Horoskop, Horoscope Aries

Demi Horoskop, Horoscope Taurus

Binjaket Horoskop, Horoscope Gemini

Gaforre Horoskop, Horoscope Cancer

Luani Horoskop, Horoscope Leo

Virgjiresha Horoskop, Horoscope Virgo

Peshorja Horoskop, Horoscope Libra

Akrepi Horoskop, Horoscope Scorpio

Shigjetari Horoskop, Horoscope Sagittarius

Dashi Bricjapi, Horoscope Capricorn

Ujori Horoskop, Horoscope Aqvarius

Peshqit Horoskop, Horoscope Pisces

Aries

Taurus Gemini Cancer Leo Virgo Libra Scorpio Sagittarius Capricorn Aquarius

Pisces

Free Chat Rooms, No Registration, Free Chat CBOX

 

 

 

Adnan Abrashi, Foto Adnan Abrashi, Horoskopi
Adnan Abrashi is one of our staff member at AlbaNur and is devoted to help Albanians to know more about Horoscope and Zodiac signs and their meaning.. More!
Chat Shqip, ALBANIAN CHAT, Kosova CHAT, Dashuria Chat, Kosova Love Chat, SHQIP CHAT, Albania CHAT, Web Cam Chat, Video CHAT, Shqiperia CHAT, Tirana CHAT,
Kosova Love Chat 18 + Plus is Albanian Video Chat on the Internet, where you can chat with people all over the world!
 
 
 
 
Yearly horoscopes for 2013
 
Akrepi Horoskop, Horoscope Scorpio

Scorpio yearly horoscope 2013

For people born of Scorpio sign, the last year belonged to love and social enjoyment. The yearly horoscope shows that you have reached basically everything what you could in this sphere and this year, you“ll focus your attention on other spheres of your life. More>>

You can take part in our forum by clicking here!

Akrepi (23 Tetor – 21 Nentor)

MOTOJA E TIJ (E SAJ): Unė veēohem...


KARAKTERISTIKAT: Posedon vullnet tė madh, ėshtė dinamik, i koncentruar, kėmbėngulės dhe serioz. E tėrheqin provokimet. Ėshtė misterioz, enigmatik, i errėt. Bėnė ēdo gjė pėr miqtė, por gjinisė sė kundėrt nuk i beson. Deviza e tij/ saj ėshtė “krejt ose hiē” . ėshtė dashnor dhe shkencėtar i madh.


PLANETI: Plutoni


PROFESIONET: Financier, psikiatėr, detektiv, avokat, spiun, speleolog, tregtar, okultist.


DOBĖSITĖ: Xhelozia, hakmarrja

PUNA
Jeta juaj duket si e kėnaqshme dhe e ndritshme deri nga fundi i vitit. Ju do tėrhiqeni nga disa projekte dhe kjo gjė do tė bėjė tė mundur qė ti analizoni gjėrat mė mirė, tė jini mė realistė dhe tė bėni zgjedhjet e duhura pėr vazhdimin e aktivitetit tuaj. Kjo gjė ėshtė shumė pozitive veēanėrisht nėse jeni nė profesionin shkencor nė lidhje me publikun. Dialogu juaj me bashkėpunėtorėt do tė zgjojnė tek ju njė mundėsi teorike tė krijmtarisė qė do tė jetė diēka shumė e mirė pėr njė tė ardhme pjellore, nėse e rrihni hekurin sa ėshtė i nxehtė. Impulset e Jupiterit si nė formėn e njė helmi qė shpėrndahet shpejt do t’ju ndihmojė ju t’i mblidhni punėt nė progres duke filluar nga ato mė tė vėshtirat, por ju duhet mė tepėr pėrqėndrim.

DASHURIA
Vihen re stuhi pasioni nė kėtė vit nė raportin tuaj. Ju jeni nė fund tė ciklit tė fushės sentimentale dhe do tė kėrkoni qartėsi perfekte dhe pėrsa I pėrket tė kaluarės. Ju do tė ktheni njė faqe tė rėndėsishme qė do tė jetė shumė premtuese nė disa gjėra. Dyer tė reja do tė happen dhe sjellja apo karakteri juaj do tė shikojė ndryshime.Ēėshtje themelore do tė dalin nė sipėrfaqje pėr gjysmėn e parė tė vitit dhe ju nuk do tė jini nė gjendje t’i pėrballoni tė gjitha ato duke humbur dhe disa nga pėrgjigjet. Kjo kohė do tė jetė mė e vėshtirė dhe do t’ju duhet tė mobilizoni gjithė aftėsitė e reflektimit pa humbur kontrollin. Kini besim sepse do tė vijė nj ėkohė pushimi gjatė tė cilės mund tė veproni.Mė pas gjendja juaj shpirtėrore do tė pėrmirėsohet dhe aftėsia juaj e joshjes do tė arrijė majat.

PARAJA
Nė fushėn financiare do t’ju duhet tė zgjidhni pika shumė urgjente dhe imoperative. Mungesa e kohės do tė jetė problem qė do t’ju shqetėsojė dhe do t’ju vėrė nė alarm. Tregohuni mė rigoroz nė planifikim pėr tė mos e turpėruar veten para tė tjerėve.Pas kalimit tė kėsaj faze do tė keni mė shumė kohė dhe njė vizion mė tė qetė pėr tė ditur se si do t’i menaxhoni paratė tuaj dhe pėr tė vendosur prioritetin. Mos hezitoni tė bėni krahasime tė ndryshme dhe tė vlerėsoni situatat dhe tė manaxhoni prioritetet. Mos hezitoni tė shpenzoni pėr shėndetin tuaj sepse e keni tė nevojshme dhe duhet tė ndjeni entuziasmin.Bėni kujdes nė letrat, gjėrat qė firmozni dhe qė dėrgoni duke lexuar deri nė detajet mė tė vogla.

JETA SHOQĖRORE
Deklarata e brendshme do t’ju ēojė pak nga pak drejt arritjeve tė objektivave tuaja. Ju nuk i besoni plotėsisht impresionit tė parė subjektiv qė me ndikimin e Saturnit ju paraqitetet ju nė mėnyrė spontane. Nė tė vėrtetė, kjo deklaratė mund tė bėjė qė ju tė arrini rezultate tė shumė planifikimeve tė bėra mė parė dhe korrigjimet qė do tė bėni gjatė rrugės do ta rrisin rezultatin nė mėnyrė tė ndjeshme. Mendoni mė tepėr duke konsideruar obsione tė ndryshme dhe duke parashikuar se si do tė shkojnė gjėrat duke mos u hedhur verbėrisht nė iniciativa tė ndryshme.

Ju mund te merrni pjese ne Forum duke shkruar per shenjat e juaj, poashtu ju mund te kontaktoni me bashkepunetorin tone permes Forumit Shqiptar te AlbaNurit! Angazhohu!

Horoscope - Horoskopi
How is compiled personal horoscope?
Developing personal horoscope is not just a simple routine "accidentally shot of things", as we think. But, it is constructed from a series of operational actions more theoretical detail-traditional rituals, accounting and other principles mathematical feature, by means of which reach the entire information for concrete designated mark. For more click here!
Attention

None of the videos are hosted by this site. Streams hosted from sites like ustream, justin, youtube, limev are embedded here. This site is not responsible for the legality of the content. For legal issues, please contact appropriate media file owners/hosters.

 

© All Images are property of their respective owners. Our website consists only free public domain photos. Unless something is clearly marked as being copyrighted, you can assume it is free to use. But if you intend to use an image you find here for commercial use, be aware that standards for such use are higher. Images are by default watermarked.

Gazeta Shqiptare, Albanian News, Lajme Shqip, Gazetat Shqiptare,

Shpallje, Shpallje Falas, Shpallje Online, Shitblerje, Marketing,

Libri Shqip, Libra ne Gjuhen Shqipe, Libra Shqip Falas

Kosova Love, Chati Vejushkave, Kosova SEX, Vejushka, Kontakto Vejushkat Diaspore, Albanian WebCam Chat,

Muzika Shqip | Albanian News | Albanian Radio | Albanian Music | Albanian Chat | Albanian MP3 | Albanian Video | Albanian Movies | Sport

Albanian Forum | Dafina Zeqiri | Miss Albania | Vajzat Shqiptare | Shqiperia | Kosovo | Filma Shqip | Nora Istrefi | Genta Ismajli | Adelina Ismaili

Kosova Film | Humor Shqip | Albanian VIP | Rapsodet Shqiptar | Aferdita | Meda | Macedonia | Portokallia | Albanian Rap | Shitblerje | Stupcat

Video Shqip | Chat Shqip | Shqiperia | Muzik Tallava | Foto Shqiptare | Historia Shqiptare | Tirana Sot | Albanian TV | Blero | Radio Dashuria

copyright by AlbaNur / designed Shqip by tim shkupi 2002 - Contact: Webmaster