Reply
 
Thread Tools
  #1  
Old 07-15-2009, 02:59 PM
albanur's Avatar
albanur albanur is offline
Administrator
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 1,899
Default Shpat Kasapi dhe Aferdita Dreshaj


Shpat Kasapi dhe Aferdita Dreshaj

Prej kohesh flitet nje lidhje e Shpat Kasapit me Aferdita Dreshaj, nje shqiptare nga Amerika, qe merr pjese ne sfilata mode dhe eshte studente ne "Macomb Community College".

Ka pasur thashetheme ne lidhje me kete Dashuri, kurse disa qarqe jane munduar qe anen fetare Islame te Shpatit ta problematizojne dhe t'i japin dimensione tjera. Mirepo kjo lidhje e Shpatit me Aferditen, qe i takon fese katolike, hedh poshte te gjitha thashethemet se Shpati bene dallime fetare ne mesin e shqiptareve.

Edhe pse vet Aferdita, koheve te fundit, ka shprehur gatishmerin e konvertimit ne Islam, pasi kohen e lire ajo ne Amerike e kalon me libra fetar dhe me Kuranin e huazuar nga Shpati.

Mirepo vet Shapti deklarohet, "ceshtja e besimit ne Islam dhe konvertimi i njerzve eshte ne duar te Allahut dhe jo te Shpatit. Kurse deshira ime eshte qe lidhja ime me Aferditen te jete e sinqerte."

Per aktivitetet nga jeta e show biznesit dhe planet e Shpatit do te ju shkruajm tjeter here. Kurse me poshte ju sjellim shkrimin e tabloideve te Tiranes per afersine e Shpatit me Aferdita Dreshaj. Gjithashtu edhe disa foto te rastit me Shpatin.

__________________
Muzik Shqip - Filma Shqip - Mp3 Shqip - Humor - Chat Shqip - Kosova Chat

Me respekt stafi i www.albanur.eu

Last edited by Kujdestari; 01-01-2011 at 01:50 PM.
Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
aferdita, facebook shpati, foto shpati, shpat kasapi, shpati


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off