Navigation » Forum > MOST POPULAR ALBANIAN FORUMS ON THE INETERNET > Television Stars & their programs » “Odeon” emisioni mė i ri nga Naim Abazi

Television Stars & their programs Discussion of the latest TV shows, presenters, X Factor Albania, Festivals...

Reply
 
Thread Tools
  #1  
Old 02-13-2011, 04:39 AM
Media_Group's Avatar
Media_Group Media_Group is offline
Super Moderator
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 1,466
Default “Odeon” emisioni mė i ri nga Naim Abazi


“Odeon” emisioni mė i ri nga Naim Abazi

Tash e disa ditė nė televizionin publik “RTK” ėshtė duke u shfaqur reklama e emisionit mė tė ri “Odeon”, qė do tė fillojė transmetimin e tij kėtė tė shtunė, nė orėn 21:00. Ideatori dhe prezantuesi i kėtij emisioni Naim Abazi, gjatė njė prononcimi pėr gazetėn “Zėri” tregoi disa detaje tė cilat telespektaktorėt mund t’i shikojnė ēdo tė shtunė nė kėtė spektakėl.

“Ėshtė njė spektakėl i larmishėm. Nuk mund tė themi se ėshtė krejtėsisht i paparė sepse kemi disa prej rubrikave qė edhe janė shfaqur mė herėt, por qė kėtė herė janė tė kombinuara krejt ndryshe.

E rėndėsishmja e kėtij emisioni ėshtė rubrika “Bėhu yll”, ku iu ėshtė hapur dritarja artistėve tė rinj tė cilėt janė tė talentuar nė fusha tė ndryshme, e sidomos nė fushėn e interpretimit qė duke prezantuar talentin e tyre, ata tė bėhen vėrtet yje. Sigurisht se nė kėtė emision do tė kėtė edhe seleksionime tė kandidatėve, ku do tė kemi gjysmėfinale, pastaj finale dhe nė fund mė i miri dhe mė meritori edhe do tė fitojė.

Do tė vlerėsojmė pėr tri vendet e para, pastaj atė pėr interpretuesin mė tė mirė, paraqitjen mė tė mirė skenike e tė tjera”, ka thėnė ai, duke sugjeruar opinionin qė tė pėrcjellin kėtė emision dhe tė vlerėsojnė vetė se ēfarė ka nė kėtė spektakėl. “Emisioni do tė ndryshojė nga java nė javė dhe ne do tė mundohemi qė tė sjellim ēdoherė gjėra tė ndryshme dhe interesante pėr publikun”, ka shtuar Abazi.
Ndėrkohė rubrika “Bėhu yll” ėshtė vetėm njėra nga rubrikat qė ka ky spektakėl. Aty do tė kėtė edhe mysafirė tė shumtė nga sfera tė ndryshme tė jetės publike nė Kosovė, pa i pėrjashtuar as politikanėt. “Nė bazė tė asaj qė edhe ju keni parė nė televizion, mund ta vėreni se nuk bėhet fjalė pėr politikė, por pėr personazhe”, ka treguar ai.

Tutje, Naimi ėshtė shprehur se emisioni do tė zgjasė gjashtė muaj qė ėshtė edhe cikli i parė, pėr tė vazhduar pastaj me ciklin e dytė qė do tė kėtė po ashtu kohėzgjatje prej gjashtė muajve tė tjerė.

“Etapa e parė ėshtė paraparė tė zgjasė gjashtė muaj. Mė pas do tė vazhdojmė me etapėn e dytė qė do tė jetė e formatit tė ngjashėm por mė shumė ndryshime tė reja”, ka pohuar Abazi, i cili sė bashku mė bashkėshorten e tij Mihrije Brahen janė producent tė kėtij emisioni.

“Mihrija e kryen punėn e regjisė skenike dhe ėshtė bashkautorė e kėtij emisioni. Ndihma e saj mė ka lehtėsuar shumė punė nė idetė e spektaklit dhe realizimin e tij”, tha ai.

S’ka para t’i blejė dhuratė Mihrijes pėr “Shėn Valentin”

Nga ana tjetėr, me Naimin nuk biseduam vetėm pėr emision, por edhe pėr festėn e “Shėn Valentinit”, e cila do tė jetė mė 14 shkurt.

I njohur pėr dhuratat e ndryshme qė ia ka bėrė zonjės Mihrije pėr festėn e tė dashuruarve, ēuditėrisht kėsaj herė ai duket mė duar shtrėnguar, ndoshta edhe angazhimet rreth emisionit nuk po i japin kohė tė mendojė pėr dhurata.
Mirėpo, ai e arsyeton me diēka tjetėr. “Kėsaj herė do tė shkėmbejmė vetėm puthje, sepse nuk kemi para”, nėnvizoi Naimi duke qeshur.
__________________
Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
mihrije braha, naim abazi, odeon, rtk


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off